Haber

Beyoğlu’nda Taksici Korkusu: Genç Kadına Sokak Ortasında Çarptı

İstanbul Beyoğlu’nda bir taksi şoförü, döviz bozdurma sorunu nedeniyle tartıştığı yabancı kadın yolcuyu darp etti. İBB darbe nedeniyle taksicinin çalışma iznini iptal etti. Ayrıca aracın çalışma ruhsatına da el konuldu.

Beyoğlu’nda bir taksi şoförü, döviz bozdurmak için tartıştığı iddia edilen yabancı uyruklu kadın müşteriyi sokak ortasında darp etti. Ağzı ve burnu kanlar içinde kalan müşteriyi çevredeki esnaf ve vatandaşlar kurtardı. İBB, sürücünün çalışma iznini iptal ederken, taksinin çalışma ruhsatına da el konuldu.

Perşembe sabahı Yenişehir Mahallesi Safa Meydan Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, 34 TBG 01 plakalı taksi şoförü ile yabancı uyruklu kadın müşteri arasında para bozdurma konusunda başlayan tartışma kavgaya dönüştü.

İddiaya göre, bir marketin önünde taksiden inmek isteyen müşteri, yol ücretini uzatarak şoförden parayı bozdurmasını istedi.

Taksicinin müşterinin parayı bozdurması gerektiğini söylemesi üzerine ikili arasında tartışma çıktı. Müşterinin taksiden inmesinin ardından sokak ortasında devam eden tartışma sırasında sürücü ile bayan arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında yere düşen sürücü ve müşteri arasında ortada kalan araç çevresinde kovalamaca başladı.

Kaçmaya çalışan kadın, birkaç metre sonra taksici tarafından yakalanınca yere düştü. İddiaya göre yerde yatan kadını tekmeleyen taksici, kendisine müdahale eden esnaf ve vatandaşlar tarafından uzaklaştırıldı. Şoför daha sonra taksisine geldi, bayan da arkasından onu takip etti.

Taksici aracına binip uzaklaşmak isteyince kadın müşteri önüne çıkarak taksiyi durdurmak istedi. Taksici kendini engellemeye çalışan kadının üzerine otomobilini sürerek olay yerinden kaçtı. Bu sırada kadın müşteri elindeki sert bir cisimle taksinin sol arka camını kırdı. Yaşananların ardından esnaf ve vatandaşlar tarafından yatıştırılan hanımın herhangi bir şikayet başvurusunda bulunmadığı öğrenildi. Herhangi bir başvuru yapılmamasına rağmen polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Saldırıya ait görüntülerin ortaya çıkmasının ardından sürücünün çalışma izninin İBB tarafından iptal edildiği öğrenildi. Taksinin işletme ruhsatına da el konulduğu bildirildi.

sarkislaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu