Haber

Zelenski’den Noel mesajı: Bir mucize beklemeyeceğiz

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelensky Noel mesajında, “Maalesef bu yıl bütün bayramlar ağızda buruk bir tat bırakıyor. Mucize beklemeyeceğiz. Mucizeyi kendimiz yaratacağız.”

Noel yemeğinde masadaki bazı sandalyelerin boş olduğuna dikkati çeken Zelenski, “Geleneksel Noel ruhunu farklı bir şekilde hissediyoruz. Sofralarımızda akşam yemeği lezzetli ve sıcak olmuyor. Etrafta boş sandalyeler var. Evlerimiz sokaklar sıcak değil. parlak. Noel çanları yüksek sesle ve ilham verici bir şekilde çalmıyor. “Hava saldırısı sirenleri veya daha kötüsünü, silah seslerini ve patlamaları duyuyoruz. Bunların hepsi birlikte daha büyük bir tehdit oluşturabilir. Gerçeklerin yolları aydınlattığını belirten Zelenski, “Cesaretin esası her şeye rağmen katlanmak ve işi sonuna kadar tamamlamaktır. Gerçek yolumuzu aydınlatır. Biliyoruz. Onu savunuyoruz. Gerçeğimiz bir özgürlük mücadelesidir. Özgürlük yüksek bir bedelle gelir. Ancak köleliğin daha da yüksek bir bedeli var. Bunun bir bedeli var” dedi.

“BİR MUCİZE BEKLEYEMİYORUZ”

Zelenski, “Çok sayıda üzücü haber aldık ve hak ettiğimiz gibi güzel haberler alacağız” dedi. “Bayramlarımızı kutlayacağız. Her zamanki gibi gülümseyip mutlu olacağız. Her zaman olduğu gibi mucize beklemeyeceğiz. Mucizeyi kendimiz yaratacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu