Teknoloji

ABD’li yetkililerden şaşırtan uyarı: Ruhsat için çıplak fotoğraf çekmeyin

ABD’nin Georgia eyaletindeki yetkililer, ehliyet fotoğraflarını çekmeden önce insanlara bir şeyler giymeleri için yalvarmaya başladı.

Georgia Sürücü Hizmetleri Departmanı (DDS), 23 Mayıs’ta bir Facebook gönderisi yayınladı. insanlardan dijital lisansları için çektikleri fotoğraflarda tamamen giyinik görünmelerini istedi.DDS paylaştı, “ Dijital çağın iyi insanları dikkat! Dijital Sürücü Belgenizi ve kimliklerinizi teslim ederken lütfen kıyafetlerinizle fotoğraf çekiniz.

Ayrıca gönderide astrofizikçi Neil deGrasse Tyson‘ın mimli pozu da eşlik etti.

Gönderinin yorumlar bölümünde birisi DDS’ye şunu hatırlattı: “şaka” olup olmadığı sorulduğunda ve insanların gerçekten çıplak fotoğraflar yayınlayıp yayınlamadığı sorulduğunda, kuruluş “gerçek” yazan bir GIF ile yanıt verdi. Emsal, yorumlardaki diğer soruları yanıtlarken eğlenceli bir ton kullandı.

Ehliyet fotoğrafı çekerken ne yapılmaması gerektiğine dair örnekler sorulduğunda, DDS, selfie çeken çıplak bir çizgi film iskeletinin başka bir GIF’ini yayınladı.

DDS’nin web sitesine göre hükümet, sürücülerin ehliyetlerini iPhone’larının Apple Wallet veya Apple Watch’larına eklemelerine izin vererek trafik kontrol noktalarından geçmelerini kolaylaştırıyor.

Ancak bu dijital sürücü belgeleri, fiziksel sürücü belgelerinin yerine geçmez.

kemah-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu