Haber

Kağıthane’de aşure günü heyecanı: 25 bin kişiye aşure ikramı yapıldı

Kağıthane’de aşure günü heyecanı: 25 bin kişiye aşure ikramı yapıldı

İSTANBUL – Kağıthane Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği etkinlikte vatandaşlara 25 bin tas aşure ikram etti.

Kağıthane Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle gelenekselleşen aşure dağıtımına bu yıl da devam etti. Kağıthane Meydanı’nda gerçekleştirilen programda, alanı dolduran binlerce vatandaşa 25 bin tas aşure dağıtıldı. Etkinlik, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in aşure kazanını karıştırmasıyla başladı. Okunan duaların ardından Kağıthane Meydanı’nı dolduran binlerce kişiye aşure ikram edildi. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin kazanın başına gelerek vatandaşlara aşure dağıttı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Aşure günündeyiz ve bu mübarek günde tüm Kağıthaneli hemşerilerimizle birlikte 25 bin vatandaşımıza hizmet vereceğiz. Katılımlarından dolayı tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” ehl-i beytin nur içinde yatsın. Aynı zamanda bu önemli olayın vuku bulduğu bu mübarek ayda ve Hicri Yılın ilk ayında yeniden güzelleşmesini temenni ediyorum. Allah aşure ikramımızı kabul etsin. Buradan tüm Kağıthane’ye sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

haber-dikili.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu